مضرات غذاهای چینی و مرغ سوخاری کنتاکی،

ممنوع بودن خوردن غذاهای چینی و مرغ سوخاری کنتاکی

 

خوردن غذاهای چینی و مرغ سوخاری کنتاکی بین مردم ایران طرفداران بسیاری پیدا کرده است. در این مطلب به شرح دلایلی برای نخوردن غذاهای چینی و مرغ سوخاری کنتاکی می پردازیم.


 

مضرات غذاهای چینی و مرغ سوخاری کنتاکی، غذاهای منجمد و فست فودها

غذاهای چرب و پرنمک که عمدتاً شامل فست فودها است، برای کارکرد قلب و عروق به شدت مضر است. در این مطلب مواد غذایی که سلامت قلب را تهدید می‌کنند، معرفی شده‌اند.

 

غذای چرب و نمکی رستوران ها جانتان را به خطر می اندازد


مردم باید مصرف غذاهای رستورانی را کاهش داده یا به طور کامل آنها را کنار بگذارند. این غذاها اغلب چرب بوده و برای سلامت قلب به طور وحشتناکی مضرند. یک وعده سیب زمینی سرخ شده کل سدیم روزانه بدن را تامین می کند. در صورتی که میزان سدیم در بدن افزایش پیدا کند شانس بروز حمله قلبی نیز زیاد می شود، علاوه بر این ها مواد غذایی شوراعتیاد آور بوده و با تغییر ذائقه فرد به غذای پرنمک سلامت قلب و جان مورد تهدید قرار می گیرد.

در یک مطالعه اخیر نشان داده شد که، مواد غذایی شور می تواند اشتها را تحریک کند، در نتیجه افزایش مصرف کالری موجب بروز چاقی، اضافه وزن، پرخوری و بیماری های ناشی از آن می شود.

 

غذاهای چینی دشمن سلامت قلب


نوع دیگری از مواد غذایی که باید از رژیم غذایی ما حذف شود، مواد غذایی چینی است. سدیم و چربی های ناسالم آن ها به حدی است که به سلامت قلب آسیب می رساند. مشکل اصلی موادغذایی چینی میزان بالای مواد نگهدارنده و مونو سدیم گلوتامات (MSG) این مواد غذایی است. التهاب، درد گلو و خارش می تواند واکنش های منفی ناشی از این مواد باشد.

به تازگی دانشمندان کشف کردند که، برخی از مردم به این مواد نگهدارنده چینی حساسیت دارند به این حساسیت ها سندرم رستوران چینی می گویند.

 

 

 

 

محصولات کی اف سی


مواد غذایی سرخ شده به سلامت قلب آسیب جدی می رسانند، به همین دلیل مرغ سوخاری کنتاکی باید از رژیم غذایی افراد مبتلا به بیماری قلبی حذف شود. این غذاها حاوی میزان زیادی سدیم و چربی است. برخی محققان بر این باورند، سطوح خطرناک عناصر دیوکسین در کی اف سی از مضرات بزرگ این غذا در رستوران ها و فست فودها است.

 

غذاهای منجمد قلب را از کار می‌اندازد


کیفیت تغذیه ای غذاهای منجمد اغلب بسیار پایین بوده و سلامت قلب را به خطر می اندازد. این غذاها مملو از رنگ، مواد نگهدارنده، مواد شیمیایی، شیرین کننده، نمک، طعم دهنده های مصنوعی و چربی های مضر هستند، درنتیجه مصرف آن ها گرفتار بیماری قلبی می شوید.

 

خوردن فست فود عمرتان را کاهش می‌دهد


فست فود قاتل بزرگ قلب است با خوردن این موادغذایی سطح بالایی از نمک و چربی وارد بدن شما می شود، با عادت کردن بدن به خوردن این موادغذایی سلامت قلب به خطر می افتد. دانشمندان در یک مطالعه به منظور کشف عواقب ناشی از رژیم غذایی فست فود دریافتند، مصرف فست فودها منجر به چاقی و افزایش خطر ابتلا به دیابت شده و به طور کلی به سلامتی آسیب می رساند.

 

بیماری قلبی کودکان ثمره فست فودخوری کودکی


در یک مطالعه مشخص شد که، حدود 30 درصد از کودکان در روز فست فود مصرف می کنند. رژیم غذایی ناسالم به سلامت قلب کودکان در آینده آسیب جدی وارد می کند، به همین دلیل امروزه آمار سن ابتلابه بیماری های قلبی عروقی کاهش پیدا کرده است.

 

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران