باقالی پلو با گوشت

طرز تهیه باقالی پلو با گوشت

 

مواد لازم:


برنج 2پ 100 گرم/360 کالری

باقالی از 2 پوست درآورده و قاچ شده تقریبا 2 پ(کم و زیادش به اختیار و دایقه تون) 100 گرم/160 کالری

شوید خشک 5،6 قاشق پر 100 گرم/253 کالری

گوشت به میزان لازم(من بسته هام 6 تاییه) 100 گرم/240 کالری

پیاز 2 تا یک عدد/5 کالری

سیر 3 حبه 100 گرم/120 کالری

چوب دارچین 1 تراشه 100 گرم/261 کالری

رب گوجه 1 ق 100 گرم/76 کالری

نمک، فلفل،زعفران 100 گرم/0 کالری


 
طرز تهیه  :

 گوشت رو با آب و 1 پیاز و چوب دارچین گذاشتم تا آروم بپزه اول با در باز وقتی کف کرد کفش رو جدا کردم و بعد درش رو گذاشتم نیم پز که شد نمک و فلفل زدم و با حرارت  ملایم گذاشتم تا جایی که خوب بپزه و نصف استکان آب داشته باشه.

برنج و باقالی های شسته رو با آب و نمک توی دیگ جادار ریختم و گذاشتم روی حرارت..اگه می دونین باقالی تون دیر پزه جدا بپزینش.بعد از آبکش کردن و آب ولرم روشون ریختن، شوید رو ریختم و خوب مخلوط کردم.

(من شوید تازه نداشتم و از شوید خشک استفاده کردم).آب گوشت رو صاف کردم.کف دیگ رو کمی روغن و کمی آب گوشت ریختم و برنج رو روش ریختم و گذاشتم روی حرارت تا بخار کنه.بعد از بخار کردن.

 بقیه آب گوشت رو با کمی زعفرون و روغن(من روغن نمیدم روی برنج) مخلوط کردم و روی برنج دادم.همه خوشمزگی باقالی پلو به اینه که آب گوشت روی برنج بدین) و گذاشتم با حرارت ملایم بپزه.اون یکی پیاز رو خلال کردم و با روغن زیتون تفت دادم و نرم و طلایی که شد.

یه دونه سیر خرد شده رو هم ریختم و با زرچوبه و رب تفت دادم...گوشتهای پخته رو هم بهش اضافه کردم و یه چرخی دادم.یعد هم باقالی پلو رو با این گوشت خوشمزه سرو کردم و با ماست و سالاد شیرازی.

 

منبع:www.akairan.com