چگونه مشکل روشن ماندن نمایشگر آیفون را حل کنیم؟

از زمانی که آپدیت iOS 10 منتشر شده احتمالاً متوجه روشن ماندن نمایشگر آیفون به طور خودکار شده اید. اگرچه به نظر می‌رسد که این اتفاق به صورت تصادفی رخ می‌دهد، اما این طور نیست، در حقیقت این یک قابلیت جدید است که طراحی شده تا زمانی که گوشی را در دست می‌گیرید یا نوتیفیکیشن جدیدی می‌رسد، موبایل‌تان روشن شود.

چگونه مشکل روشن ماندن نمایشگر آیفون را حل کنیم؟

قابلیت جدید Raise to Wake

روشن ماندن نمایشگر آیفون از سنسور شتاب سنج برای تشخیص برداشته شدن موبایل استفاده می‌کند. به کمک این ویژگی بدون نیاز به فشردن حتی یک دکمه می‌توانید گوشی را از روی میز برداشته و نوتیفیکیشن‌های خود را بررسی کنید. پس از روشن شدن صفحه‌ی گوشی به سادگی می‌توانید دکمه‌ی هوم را فشار داده و بلافاصله صفحه را قفل گشایی کنید.

قابلیت Raise to Wake به همراه آپدیت iOS 10 عرضه شده است، بنابراین به محض نصب این به‌روز رسانی قادر به استفاده از آن خواهید بود.

اگر نمی‌خواهید از روشن ماندن نمایشگر آیفون استفاده کنید باید به مسیر Settings > Display & Brightness رفته و سوئیچ Raise to Wake را غیرفعال کنید. با این کار عملکرد آیفون شما مشابه قبل خواهد شد؛ یعنی نمایشگر دستگاه فقط زمانی روشن می‌شود که دکمه‌ی آن را فشار داده باشید.

چگونه مشکل روشن ماندن نمایشگر آیفون را حل کنیم؟

نوتیفیکیشن‌های صفحه قفل

نمایشگر آیفون هنگام دریافت نوتیفیکیشن‌هایی که در صفحه‌ی قفل به نمایش در می‌آیند هم روشن می‌شود. اگر زیاد نوتیفیکیشن دریافت می‌کنید، روشن شدن دائمی نمایشگر موبایل شما، می‌تواند به طرز قابل توجهی بر عمر باتری‌تان اثر بگذارد. علاوه بر این اگر در یک اتاق نسبتاً تاریک باشید، روشن ماندن نمایشگر آیفون موجب حواس‌پرتی شما خواهد شد.

برای جلوگیری از اتفاق چند راه پیش رو دارید:

آیفون خود را به صورت پشت و رو بگذارید. در این حالت با دریافت نوتیفیکیشن هم صفحه‌ی دستگاه روشن نمی‌شود.

با سوایپ از پایین به بالا بخش Control Center را باز کرده و آیکن ماه را انتخاب کنید تا دستگاه به حالت Do Not Disturb برود. زمانی که در این حالت هستید، نمایشگر دستگاه با دریافت نوتیفیکیشن روشن نمی‌شود. این قابلیت را می‌توان طوری تنظیم کرد که در زمان‌های مشخص مثل زمانی که خواب هستید، روشن شدن دستگاه مزاحم شما نشود. حالت Do Not Disturb را از بخش تنظیمات گوشی پیکربندی کنید.

چگونه مشکل روشن ماندن نمایشگر آیفون را حل کنیم؟

نمایشگر دستگاه فقط هنگامی روشن می‌شود که نوتیفیکیشن جدیدی از راه برسد، بنابراین می‌توانید به بخش Settings > Notifications رفته و تنظیمات Show on Lock Screen را برای هر اپلیکیشنی که نمی‌خواهید غیرفعال کنید. با این کار نوتیفیکیشن‌های اپلیکیشن مذکور دیگر بر روی صفحه‌ی قفل شما نمایش داده نخواهند شد.

چگونه مشکل روشن ماندن نمایشگر آیفون را حل کنیم؟

به این ترتیب با استفاده‌ی ترکیبی از روش‌های گفته شده می‌توانید از روشن شدن نمایشگر دستگاه خود جلوگیری کنید و از مزایای ثانوی آن یعنی، افزایش طول عمر باتری و عمر دستگاه بهره مند شوید. نظر خود را در این باره با ما در میان بگذارید.