معجون های ضد سردرد

چند معجون گیاهی ضد سر درد

 

 

روش های طبیعی به اندازه مسکن ها و داروهای شیمیایی موجود در داروخانه ها برای رفع سردرد موثر هستند با این تفاوت که عوارض جانبی این داروها را ندارند. نتایج بررسی ها نشان می دهند که مصرف زیاد و افراطی مسکن ها به دلیل داشتن عوارض جانبی در طولانی مدت سلامتی را به خطر می اندازند.


 

شما می توانید با کمک گیاهان و مواد طبیعی داروی مسکن خود را تهیه کنید و یا از بروز سردرد پیشگیری کنید. خیلی از ما به طور مرتب در ناحیه سر و به ویژه عضلات گردن دچار درد و سنگینی می شویم. در اکثر موارد این نوع دردها می توانند علامت یک بیماری باشند یا اینکه در واکنش به مشکلات احساسی، تغییراتی هورمون یا خستگی بروز کنند. شما می توانید سردردهای معمولی را با داروهای خانگی 100 درصد طبیعی تسکین دهید و از دیگر خواص این داروها بهره مند شوید. لطفاً با ما همراه باشید.
آب لیموترش با اندکی نمک
ترکیب آب لیموترش با آب و اندکی نمک به دلیل داشتن الکترولیت ها و مواد معدنی باعث تسکین سردرد می شود چون این دو عنصر انرژی بدن را بالا می برند.
مواد لازم
لیموترش 2 عدد
نمک دریایی 1 نوک انگشت
آب 1 لیوان (200 میلی لیتر)
روش تهیه
آب لیموترش را بگیرید و یک نوک انگشت نمک دریایی به آن اضافه کنید. این ترکیب را در یک لیوان آب بریزید و این ترکیب را با شروع سردرد بنوشید.

چای بابونه
ین دم نوش خواص مسکنی و ضدالتهابی دارد و به شیوه ای مثبت و موثر در درمان فشارهایی که باعث سردرد می شوند مقابله می کند.
مواد لازم
گل خشک بابونه 6 قاشق (60 گرم)
آب 500 میلی لیتر
روش تهیه
دو لیوان و نیم آب را بجوشانید و گل های بابونه را داخل آب بریزید. در قوری را بگذارید و اجازه دهید به مدت 10 دقیقه دم بکشد. سپس دم نوش را صاف کرده و یک فنجان بنوشید. می توانید این دم نوش را تا 3 بار در روز میل کنید.
دم نوش رزماری
این گیاه دارویی خواص مسکنی و آرام بخشی دارد. رزماری به کنترل دردها و التهاب های مربوط به سردرد کمک می کند. اسید رزمارینیک موجود در آن یک مسکن و ضدالتهاب قوی است و خواص مشابهی با ایبوبروفن دارد.
مواد لازم
رزماری 2 قاشق (20 گرم)
آب 1 لیوان (200 میلی لیتر)
روش تهیه
آب را بجوشانید و رزماری را به آن اضافه کنید. اجازه دهید به مدت 10 دقیقه استراحت کند. زمانی که اولین علائم سردرد را احساس کردید یک فنجان از این نوشیدنی میل کنید.
عسل و سرکه سیب
نوشیدنی تهیه شده از سرکه سیب و عسل و آب در تسکین سردرد و به ویژه سردردهای ناشی از فشار عصبی یا کاری موثر است.
ترکیبات لازم
سرکه سیب 2 قاشق (20 میلی لیتر)
عسل 1 قاشق (25 گرم)
آب 1 لیوان (200 میلی لیتر)
روش تهیه
یک قاشق عسل داخل لیوان بزرگ ریخته و سرکه سیب را به آن اضافه کنید. در نهایت آب را افزوده و هم بزنید و بلافاصله مصرف کنید. می توانید روزانه حداکثر دو بار از این نوشیدنی استفاده کنید.
دم نوش نعنا
خواص التهابی و آرام بخشی دم نوش نعنا
خواص ضدالتهابی و آرام بخشی دم نوش نعنا یک درمان طبیعی فوق العاده برای سردرد محسوب می شود.

مواد لازم
برگ نعنا 2 قاشق (20 گرم)
آب 1 لیوان (200 گرم)
روش تهیه
برگ های نعنا را در یک لیوان ریخته و سپس آب داغ را به آن اضافه کنید. در لیوان را پوشانده و بگذارید به مدت 20 دقیقه استراحت کند. سپس آن را صاف کرده و بنوشید. می توانید این دم نوش را 2 تا 3 بار در روز میل کنید.
روغن زیتون

این روغن سالم همچنین حاوی خواص مسکنی و ضدالتهابی است. دلیل آن به وجود اولئوکانتال مربوط می شود که یک آنتی اکسیدان قوی با خواص مشابه به ایبوبروفن است.
مواد لازم
روغن زیتون 2 قاشق (32 گرم)
روش مصرف
به محض احساس فشار و سردرد دو قاشق روغن زیتون بخورید. برای پیشگیری از سردرد نیز می توانید روزانه به صورت ناشتا مقداری از این روغن را میل کنید.
دم نوش زنجبیل
ریشه زنجبیل یک مسکن طبیعی و معروف در جهان است. قدرت آن در کنترل درد و التهاب برای تسکین آرتریت؛ دردهای استخوانی و سردردها موثر عمل می کند.

مواد لازم
ریشه زنجبیل تازه 2 قاشق (20 گرم)
آب 250 میلی لیتر
روش تهیه
آب را داغ کرده اما اجازه ندهید به جوش بیاید. ریشه زنجبیل تازه را به آن افزوده و اجازه دهید به مدت 10 دقیقه استراحت کند. می توانید روزانه دو فنجان از این دم نوش را میل کنید.
دم نوش گل ساعتی

دم نوش گل ساعتی در درمان اضطراب و افسردگی بسیار موثر است و در کنترل سردرد نیز نقش دارد. این خاصیت به دلیل وجود اسید اسکوربیک، منیزیم و ریبوفلاوین است که همه خواص تسکین دهندگی و آرام بخشی دارند.
مواد لازم
گل ساعتی خشک 1 قاشق (10 گرم)
آب 1 لیوان (200 میلی لیتر)
روش تهیه
گل ساعتی خشک را در آب جوش ریخته و اجازه دهید به مدت 5 تا 10 دقیقه استراحت کند. سپس آن را صاف کرده و بنوشید. بهترین زمان برای نوشیدن این دم نوش قبل از خواب است. اما شما می توانید آن را به محض احساس سردرد نیز میل کنید. نباید از این نوشیدنی روزانه بیش از یک فنجان مصرف شود.
توصیه می کنیم هر کدام از داروهای ذکر شده که مورد علاقه تان هست انتخاب کنید و از استفاده همزمان از چند مورد بپرهیزید.

 

منبع : تبیان