جزئیات جدید زندگی در مریخ از زبان ایلان ماسک

هفته گذشته جزئیات جدید زندگی در مریخ از زبان ایلان ماسک و همچنین ماموریت های بعدی برای سکونت در مریخ در کنفرانس خبری شرکت SpaceX اعلام شد.

پیش از این ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت SpaceX گفته بود که احتمال مرگ در اولین ماموریت سفر انسان به مریخ بسیار بالا خواهد بود. در ماموریت جدید SpaceX  دوازده نفر به مریخ خواهند رفت و احتمالا این سفر خطرناک و زندگی در مریخ ، آن ها را تبدیل به قهرمانانی بزرگ در تاریخ می کند.

کنفرانس مجازی اخیر در سایت reditt برگزار شد و به همین خاطر بسیاری از پاسخ ها نسبتا تکنیکی و فنی بود. او یک ساعت را برای جواب دادن به سوالات کاربران اختصاص داد که در این مدت ۵۳۷۱ کامنت گذاشته شد که ۱۵ تای آن متعلق به خود ماسک بود که از همین تعداد پاسخ می شود به حدس هایی درباره ماموریت اولیه شرکت SpaceX، نقش اولین ساکنان مریخ و همچنین سکونتگاه های آن دست پیدا کرد.

جزئیات جدید زندگی در مریخ از زبان ایلان ماسک
در ابتدا ماسک اعلام کرد که اولین ماموریت سفر به مریخ به دلیل حمل وسایل و بارها بسیار سنگین خواهد بود. که این بخشی از چهار گام اصلی SpaceX برای ورود و سکونت در مریخ است. دو مرحله ابتدایی ماموریت هنوز نام مشخصی ندارند و هدف اصلی آن ها فرود به مریخ، انجام آزمایش هایی برای استخراج آب و گذاشتن تجهیزات بر روی سطح مریخ خواهد بود.

در حالیکه ماسک پیش از این اعلام کرده بود که سفر به مریخ با کمتر از ده نفر صورت خواهد گرفت ، اما در جدیدترین اظهارات خود بیان کرده است که ۱۲ نفر به مریخ می روند که تجهیزات اولیه را با خودشان ببرند و عملیات ایجاد پایگاه سوخت را تکمیل کنند. مسافران شجاع مریخ با آگاهی نسبت به احتمال مرگشان بر روی سیاره ای دیگر به سفر پرخطر خواهند رفت. اصلی ترین وظیفه آن ها این است که مشکلات پایگاه سوخت را برطرف کنند.

این ۱۲ نفر باید آماده مرگ باشند. ماسک می گوید: « فکر می کنم که اولین سفرها به مریخ بسیار خطرناک خواهد بود. ریسک مرگ بسیار بالا است. خیلی ساده و در عین حال سخت به نظر می رسد. فکر کنید کسی از شما بپرسد: آیا برای مردن آماده هستید؟ و اگر پاسختان مثبت بود، پس آن وقت می توانید به مریخ سفر کنید.»

بعد از به وجود آمدن سکونتگاه های اولیه و زندگی در مریخ ، احتمالا صد نفر به مریخ سفر خواهند کرد و در آن جا سکونت خواهند یافت. رفته رفته تعداد پروازها به مریخ بعد از قرار گرفتن مریخ و زمین در یک مدار که هر ۲۶ ماه اتفاق می افتد افزایش پیدا می کند.

ماسک می گوید: «سفر به مریخ باید جذاب باشد. قصد داریم تا در آن جا بازی ها مخصوص، رستوران ها و نمایش فیلم را داشته باشیم.» هر چند که SpaceX راه بسیار زیادی تا سکونت در مریخ دارد. در حال حاضر اولین ماموریت این شرکت ساختن موتورها و آغاز به کارشان خواهد بود که احتمالا تا مراحل بعدی آن ۱۰ سال طول خواهد کشید.

منبع: inverse