ماست

ماست | درمان افسردگی پاییزی

ماست

 

 

درمان افسردگی پاییزی

 


ماست از شما در برابر افسردگی محافظت می کند

بر اساس جدیدترین پژوهش های انجام شده خانم هایی که به طور منظم در رژیم غذایی خود ماست پرچرب مصرف می‌کنند کمتر مبتلا به افسردگی می شوند. خوردن روزانه یک لیوان ماست پرچرب با عملکرد مناسب باکتری های مفید روده در ارتباط است و سبب می شود تا علاوه بر بهبود کارایی دستگاه گوارش، خلق و خوی افراد نیز بهتر شود و علائم بیماری افسردگی در آنها کاهش یابد.خوردن ماست پروبیوتیک نیز با کشتن میکروب ها و باکتری ها در روده در ارتباط است و مواد مخمر موجود در ماست می تواند درایجاد روحیه مثبت و شاد در افراد موثر باشد.

 

 

 

 

براساس آمارها، افسردگی بالینی در سالهای آینده به یکی از بیماری های بسیار شایع و با جامعه آماری بالا در سطح دنیا تبدیل خواهد شد و به دلیل اقداماتی که فرد مبتلا به افسردگی می تواند انجام دهد ازجمله خودکشی یا اقدامات جنایت آمیز، کشورهای صنعتی از رشد این بیماری در هراس هستند. علل مختلفی باعث ابتلای شما یا اعضای خانواده تان به این بیماری می شود ازجمله: عوامل ژنتیکی، محیط زندگی، نوع تغذیه و حوادث پیرامون و روزمره که می تواند از افسردگی خفیف تا انواع حاد را در افراد ایجاد کند.

به منظور محافظت از بدن در برابر این بیماری روحی سخت درمان، علاوه بر شاد زیستی، مثبت اندیشی، مشاوره با متخصص، می توان با خوردن مواد غذایی سالم بویژه ماست پرچرب به میزان 6 وعده در هفته تا 32 درصد کمتر از سایرین در معرض ابتلا به آن قرار گرفت.

این تحقیقات توسط پژوهشگران دانشگاه آکسفورد انجام شده است و کارشناسان امیدوارند از این مکمل درمانی طبیعی و بی ضرر برای درمان بیماران مبتلا به افسردگی و کاهش علائم بیماری استفاده کنند.

 

خواص ماست


-منبع غنی از کلسیم

-منبع انواع پروتئین

-منبع مواد معدنی

-حفظ تراکم استخوان ها

-جلوگیری از چاقی

-جلوگیری از ابتلا به دیابت

-حفظ زیبایی پوست و مو

 

شما می توانید در مواقعی که دچار استرس یا ناراحتی هستید درکنار غذا از ماست پرچرب استفاده کنید تا خیلی زود روحیه خود را بدست آورید و کمتر دچار نوسانات خلقی شوید.

 

 

گردآوری 

سایت آموزشی