معرفی نرم افزار PulsePoint که جان یک انسان را نجات داد

اکثر ما اپلیکیشن هایی برای بازی، پخش زنده برنامه های تلویزیونی و پوشش خبری را روی اسمارت فون های خود نصب کرده ایم. اما یکی از این نرم افزار به نام نرم افزار PulsePoint استفان دیمونت ۶۰ ساله توانسته جانش را نجات دهد و این چیزی فراتر از اهداف اصلی فعالیت یک اپلیکیشن است. در ادامه خبر با ما همراه باشید.

معرفی نرم افزار PulsePoint که جان یک انسان را نجات داد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از تک شات، استفان هفته گذشته در مقابل یک ایستگاه اتوبوس در دانشگاه پزشکی واشنگتن به زمین افتاد و نیروی کمکی بلافاصله به دادش رسید. یکی از دانشجویان رشته پزشکی مشغول به ماساژ قفسه سینه استفان شد و پرستاری که شیفتش در بیمارستان به اتمام رسیده بود به موقعیت پیوست و علایم حیاتی او را تثبیت کرد تا آمبولانس از راه برسد.

این پرستار روی گوشی خود یک پیام هشدار از سوی نرم افزار PulsePoint دریافت کرده بود. افرادی که آموزش CPR (احیای قلبی) دیده اند و نرم افزار PulsePoint را روی گوشی خود نصب کرده اند در مواقعی که فردی دچار ایست قلبی شده باشد، یک پیام هشدار دریافت می کنند. همچنین این اپلیکیشن نشان می دهد که موقعیت مکانی آمبولانس ارسال شده چگونه است و می تواند موقعیت نزدیک ترین دستگاه شوک اتوماتیک را به آنها نشان دهد.

توسعه دهنده این اپلیکیشن در صورتی که PulsePoint در محل زندگی شما فعال نیست پیشنهاد می دهد که با مسئولین سازمان آتش نشانی، تیم اورژانس و یا حتی شورای شهر صحبت کنید و برایشان توضیح دهید که این اپلیکیشن چگونه قادر است جان انسان ها را نجات دهد. هم اکنون استفان دیمونت به لطف همین اپلیکیشن زنده مانده چرا که کمک مورد نیاز را به موقع دریافت کرده است. در مجموع می توان گفت در موقعیتی مثل ایست قلبی، ثانیه ها نیز اهمیت دارند. در چنین موقعیت هایی که یک فرد CPR دهنده مورد نیاز است و مرکز اصلی موقعیت فرد مسدوم را به کاربران PulsePoint اطلاع می دهد و موقعیت نزدیک ترین دستگاه شوک اتوماتیک را نیز برایشان به نمایش می گذارد.

همچنین نرم افزار PulsePoint به کابران اجازه می دهد ترافیک رادیویی اضطراری را مشاهده و مانیتور کنند و تصاویر رویدادهای مهم را ببینند. نرم افزار PulsePoint هم اکنون رایگان است و ۲۰۰۰ شهر را در ۲۸ ایالت مختلف پوشش می دهد. اگر قصد دارید این اپلیکیشن را روی گوشی اندرویدی یا iOS خود نصب کنید، می توانید روی لینک های برای دانلود اندروید و آی او ای اس اینجا کلیک کنید. اگر با مراحل CPR آشنا هستید، نصب PulsePoint می تواند به نجات جان افراد بیشتری کمک کند.